Pompa ciepła – informacje dla użytkownika, którego nie interesują dane techniczne

Najważniejszą zaletą pompy ciepła jest podkreślana przez wielu ekspertów jej wieloletnia bezawaryjność i bezobsługowa praca. Producenci nie wymagają okresowych przeglądów ani wymiany żadnych podzespołów. Gwarancja, tak jak w przypadku pompy ciepła IVT, może dochodzić do pięciu lat, a na sprężarkę nawet dziesięć lat (choć tu są już wymagane coroczne przeglądy).

Na pewno nie bez znaczenia będzie dla pani (lub pana) domu fakt jak mało miejsca zajmuje pompa ciepła i to, że jest absolutnie czysta, co oznacza, że pomieszczenie w którym się znajduje można wykorzystać na inne cele np.: pralnię, suszarnię czy małą siłownię.

Pompa ciepła wraz z kolektorem pionowym posiada jeszcze jeden niebagatelny atut, staje się źródłem chłodu dla budynku mieszkalnego. Wszystko to sprawia, iż zastosowanie pompy ciepła, wentylacji i instalacji chłodzenia pasywnego zapewnia najwyższy komfort nie tylko w zimie ale także w lecie i wszystko to przy minimalnych kosztach eksploatacyjnych.

Dla odmiany pompa ciepła z kolektorem poziomym zapewni Państwu piękny trawnik. Tak, tak kilkuletnia obserwacja pozwoliła nam i naszym klientom zauważyć, że krety bardzo nie lubią przedzierać się przez instalację dolnego żródła.

Pompa ciepła jest zatem niezbędnym wyposażeniem budynku dla wszystkich, którzy cenią sobie nowoczesność, wygodę, niskie opłaty i ekologię.

Na koniec kilka słów o nas. Ze wszystkich wymienionych powyżej zalet pompy ciepła będziemy mogli skorzystać pod jednym warunkiem: montażem pompy ciepła zajmie się doświadczona w tym zakresie firma. Pompa ciepła jak żadne inne urządzenie grzewcze jest wrażliwa na błędy popełnione zarówno na etapie projektowania jak i montażu. Jako że wykonaliśmy ponad 70 takich instalacji zdążyliśmy się wiele nauczyć, a w związku z tym każda następna wykonana przez nas instalacja będzie jeszcze doskonalsza.